Ajankohtaista

7.10.2011 - Hyvitysten suorittaminen 1.9.2011 alkaen
PALPA on ajanut ensimmäiset sähköisen hyvittämisen hyvityslaskut palautuspisteille viikon 38 aikana.

Laskujen tulostuksessa esiintyneiden teknisten haasteiden takia kaikkia laskuja ei saatu toimitettua välittömästi laskutuksen jälkeen.

Kaikkien sähköisten kuittien ja manuaalipalautusten laskutuspäivät olivat 22.9. ja 23.9. ja laskulla näkyvät eräpäivät laskettiin niiden mukaan 21 päivän maksuajalla.

Hyvityslaskuissa näkyvistä eräpäivistä huolimatta PALPA suoritti viikon 38 laskujen maksatuksen 10.10.2011. Näin varmistettiin, että hyvitysten maksuajat palautuspisteille lyhenivät huolimatta sähköisiin hyvityksiin liittyneistä teknisistä viiveistä.

Laskutusrytmi jatkuu jaksotuksella kahdesti kuukaudessa tästä eteenpäin. Seuraavat hyvityslaskut on ajettu lokakuun alussa.

« Takaisin uutislistaukseen